Tipy na výlet

Pokud nevíte, kam se vydat za zábavou nebo za nepříznivého pořasí, máme pro Vás tipy na výlet.

Penzion Světlá Hora se nachází v lokalitě Albrechtice v Jizerskych horach. Dvě stě metrů od penzionu leží Tanvaldský špičák (CHKO Jizerské hory), který nabízí skvělé podmínky pro milovníky zimních sprtů. 

Lyžařské středisko Tanvaldský špičák nabízí tři sjezdové tratě a jednu zcela novou, nejmodernější čtyřsedačkovou lanovku v ČR s pohyblivým kobercem. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány, je zde také možnost nočního lyžování. V místě je půjčovna lyží, škola lyžování a snowboardingu.

V teplých letních dnech přijďte na jabloneckou přehradu, kde se můžete osvěžit. Využít můžete i  nedaleká koupaliště v Tanvaldě, Jablonci,  Aquacentru Babylon v Libereci.

Okolní krajina skýtá četné možnosti výletů pro pěší turistiku i cykloturistiku. Projděte se k pramenům řek Jizera, Kamenice, cestou jistě najdete v lesích nějaké houby. Je zde možnost jízdy na koních a spousta dalších nabídek na výlety.

V nepříznivém počasí si můžete jet prohlédnout nedaleká města - Liberec,  Jablonec nad Nisou, kde jistě naleznete zábavu v malebných restauracích, divadlech, kinech, pro děti je ideální návštěva liberecké zoo, botanické zahrady a zábavního Centra Babylon Liberec.

Sousední pohoří Krkonoše se nachází necelých 5 kilometrů od penzionu. Proto můžete snadno navštívit lyžařskéhé střediska Harrachov, kde si každý určitě najde "tu svou sjezdovku".